Braillespel
Blinden lezen met letters die je kan voelen. We noemen dat braille. Hoe goed ken jij het alfabet van Louis Braille?
Doel van het spel
Probeer maar eens om alle letters en woorden in braille juist te raden.
In dit spel moet je zo snel mogelijk de juiste letter op je toetsenbord indrukken die overeenkomt met de brailleletter, voordat deze uit het beeld verdwijnt. De letters en woorden gaan van boven naar beneden.
Bediening
- Eerst komen er tien letters.
Druk de juiste letter op je toetsenbord in. - Na de tien letters komen er tien woorden van drie letters.
Toets het woord op je toetsenbord. - Na de tien woorden komen er tien woorden van vier letters.
Ook die tien woorden moet je intypen op je toetsenbord.
Rechts op je scherm zie je
- hoeveel woorden je goed hebt,
- hoeveel er fout zijn,
- hoeveel woorden er nog komen,
- de tijd die je nog hebt.
Verder zie je het braille-alfabet met de vertaling in gewone letters.
Het is verstandig om dit alfabet eerst even goed te bekijken, want het is best wel moeilijk.
Wie het snelst en zonder fouten door het spel heenkomt wint.
Wil je het spelletje nog een keer spelen, klik dan op HERSTART.
Let op!
Aan het eind van het spel wordt je gevraagd om je naam en je e-mailadres in te vullen. Vraag aan je ouders of leerkracht of je dit mag. Ook is 'Ik wil graag de gratis kids nieuwsbrief krijgen' al aangevinkt. Overleg met je ouders of je dit 'vinkje' mag laten staan of moet weghalen.
Mijn advies: nooit zo maar je naam en e-mailadres opgeven, al ziet een website er nog zo betrouwbaar uit! Overleg eerst met je ouders/verzorgers of een leerkracht.
Meer informatie
- Het braillespel staat op de website van de Bartiméus Sonneheerdt Vereniging - Oog voor blinden en slechtzienden.
- Wil je meer weten over blind of slechtziend zijn, bijvoorbeeld voor een werkstuk of spreekbeurt , kijk dan op de Kidspagina.


netwerk